Blog

10 nejlepších her na E3 2019

on
19.6.2019

E3 je za námi a já bedlivě sledoval konference ze svého hnízdečka v Praze. Nejvíce jsem se samozřejmě věnoval Microsoftu a Bethesdě, protože jsem na tyhle dvě akce dělal shrnutí do New Game +. Nicméně E3 začíná až po konferencích a členové redakcí si na místě mohou osahat jednotlivé tituly nebo se o nich dozvědět něco více. Já tuhle možnost neměl, ale i tak jsem se rozhodl z dostupných informací udělat seznam deseti her, které mě na veletrhu nejvíce potěšily. List toho nejlepšího je pořádně nabouchaný a některé hry jsem musel vyškrtnout, i když mě lákají taky. Tohle je moje top 10 her z E3 2019.

 

  1. Gods & Monsters

Autory povedeného posledního dílu Assassina uchvátila řecká mytologie natolik, že pro nás připravují další akční adventuru z tohoto prostředí. Bohové a monstra budou ale stylizovaní více barevnou paletou ve stylu Zeldy nebo Fortnitu. Což rozhodně nepovažuji za špatnou volbu. My bychom se měli ocitnout v kůži dobrodruha, kterého bohové požádají o pomoc a propůjčí mu své schopnosti. Celkem se těším na souboje s Kyklopy, Gorgonami a dalšími mýtickými bytostmi. Hlavně oznámené datum vydání je už v únoru a ten je tady cobydup.

 

Bohové a monstra nabídnou komiksovější grafiku

 

  1. Deathloop

Časohrátky prostě miluju. A co teprve když se dva zabijáci ocitnou ztraceni v časové smyčce, kdy jeden se snaží smyčku rozbít a druhý v ní zůstat. Od prvního oznámení jsem na novou hru od vývojářů Dishonored namotaný. Nemohu si pomoci, ale příběh dvojice Colta a Julianny mě zajímá. Můžeme se určitě těšit na zajímavé schopnosti, což už bylo vidět i v oznamujícím videu, ale i na velkou volnost v tom, jak hru budeme hrát. Pár otázek však zůstává. Bude hra hratelná třeba v kooperaci, kdy s kamarádem půjdete proti sobě? Budeme si moci zvolit postavu nebo se budou střídat? A hlavně kdy Deathloop vyjde? To zatím nevím, ale těším se moc.

 

Dva zabijáci, dva cíle, jedna časová smyčka

 

  1. 12 minutes

A další časová smyčka. Tentokrát pořádně hutné drama v top down pohledu. Hlavní hrdina během dvanácti minut přijde o těhotnou manželku a k smrti ho ubije policista nebo vrah v kostýmu policisty. A tyto tragické minuty se odehrávají stále dokola a dokola. Bude jen na nás zkusit překonat osud a zachránit vše co se dá. Trailer působí opravdu atmosféricky a samotný autor přiznává, že čerpá z legendárních snímků jako je Memento nebo Osvícení. A to si teda rozhodně nechám líbit.

 

Horní pohled dodává hře zajímavou atmosféru

 

  1. Cyberpunk 2077

Jedna z nejočekávanějších her současnosti nechyběla na E3. Celkem přízemní trailer naprosto explodoval s příchodem Keanu Reevse. Účastníky v sále i doma u obrazovek tím naprosto odrovnal. Mě nevyjímaje. Informace, že Keanu má ve hře kolem patnácti hodin textu je také zajímavá. Jenže pro novináře přímo na místě byla připravena i ukázka a z té už tak lidi nadšeni nebyli. Možná za to mohl právě stealth postup, který není pro ukázky zrovna atraktivní, ale nemohu soudit, protože jsem samozřejmě video neviděl. I tak se na Cyberpunk fakt těším a 16. 4. 2020 se dočkám.

 

Keanu Reeves míří do Cyberpunku

 

  1. Ghostwire Tokyo

Velké překvapení celé E3. Očekával se třetí díl populární hororovky Evil Within, ale místo toho autoři přišli se zcela novou značkou. Město, kde se záhadně začnou ztrácet obyvatelé, je šťavnatá premisa. Ale na druhou stranu, okamžitě se mi při videu vybavil Thanos. Komu taky ne, že? Mistr hororu (toho videoherního) Šindži Mikami už nespočetněkrát ukázal, že prostě umí a jeho nejnovější projekt vypadá velmi zajímavě, nadpřirozeně a v duchu hesla: „Nebojte se neznámého, zaútočte na něj“ jsem velmi zvědav na další informace.

 

Ghostwire by měl nabídnou hororový zážitek s pořádnou duchařinou

 

  1. Elden Ring

Kdo mě zná, tak ví, jaký jsem fanatik do her od Myiazakiho. Elden Ring má být doposud největší hrou od studia Fromsoftware. Svět by měl být otevřenější než kdy dřív, ale nemáme očekávat obří království plná nejrůznějších NPC. Oproti Sekiru by měla hra ubrat na akčnosti a více se zaměřit na RPG prvky. Sám jsem zvědav, čím se nová IP odliší třeba od Dark Souls. Další zajímavostí je, že s Myiazakim spolupracuje autor Hry o Trůny G. R. R. Martin. Ten ovšem nemá na svědomí scénář jako takový, ale zaměřuje se na svět a jeho lore. Myiazaki tvrdí, že konečně může do hry vložit věci, které si v Dark Souls dovolit nemohl. A hodně mě zajímá, co tím vlastně myslel.

 

Fromsoftware maká na další, doposud své největší hře

 

  1. Doom Eternal

Jednoznačný highlight Bethesdy. Brutální, dechberoucí, akční jízda, kde kosíte jednoho pekelného démona za druhým. To se prostě musí líbit. Nejnovější Doom ale nabídne i spoustu novinek v hratelnosti. Veškerý pohyb by měl být ještě rychlejší a akčnější místy až s prvky parkouru. Velkou představenou novinkou byl takzvaný Meat Hook, který vám pomůže v pohybu i boji. I multiplayer se dočká novinky v podobě nového módu, kde se proti sobě postaví dva hráči jako démoni proti dalšímu, plně ozbrojenému Doomguyovi. A to mi zní jako super zábava, když se sejdou tři kamarádi a budou si chtít trochu zablbnout v pekle. Tentokrát by ale i příběh měl být velkou částí hry a měli bychom navštívit i samotné nebe. Letos v listopadu se na pekelně démonický výlet opravdu těším.

 

V listopadu nás čekají pekelné hody

 

  1. Final Fantasy VII Remake

Na Final Fantasy VII se hrozně těším. Ve své době tahle hra získala legendární status a dodnes je považována za zlatý grál celé série. Možná i jako zlatý grál všech Japonských RPG. Remake tohoto skvostu vyjde už v březnu a bude překvapivě epizodický, z čehož mám trochu obavu. Jinak ale hra vypadá parádně a moderně. Soubojový systém je podobný tomu z Final Fantasy 15 a dle mého je to dobře, protože ten starší by možná uspokojil staromilce, ale nová generace hráčů má trochu odlišné požadavky. Pro hráče, co původní díl nehráli, je tento remake naprosto luxusní příležitost, jak vstoupit do světa Final Fantasy. A pro nás ostatní dlouho očekávaný návrat klasiky v naprosto revolučním provedení.

 

Final Fantasy VII je remake, který má smysl

 

  1. Astral Chain

Studio Platinum Games se mi zarylo až do morku kostí svým titulem Nier Automata. Exkluzivita pro Nintendo Astral Chain vypadá z gameplay záběrů skvěle. Opět se můžeme těšit na brutálně našlapaný soundtrack. A samotná hratelnost, kdy hrdina sváže a zotročí obřího mecha, aby vám pomáhal ve vašem dobrodružství vypadá působivě. Celkově konference od Nintenda je trochu u nás upozaděná, ale na tohle se opravdu těším a doufám, že nebudu zklamaný

 

Souboje s ochočenými roboty? ANO!

 

  1. Watch Dogs Legion

Při oznamovacím traileru jsem byl během prvních vteřin zklamaný. Všechno to vypadalo hrozně ponuře a vážně jako v první díle, který mi absolutně nesedl. Zato díl druhý považuju dodnes za o parník nejlepší Ubisoft hru s otevřeným světem i díky své lehkosti a ztřeštěnosti. Legion je ale šíleně ambiciozní projekt, kdy můžete do organizace DedSec naverbovat takřka kohokoliv a hrát za něj. Každý si určitě vybaví hackující babičku, jak mlátí strážce zákona kabelkou. Každá postava má být dabovaná a mít vlastní pasivní i aktivní skilly a to zní opravdu parádně. Možná mě trochu zklamalo datum vydání, které je naplánováno až na březen 2020. Čekal jsem tenhle hackerský masakr už na podzim. Škoda. I tak na mě ale Watch Dogs Legion udělal největší dojem z celé E3. Na výlet do pobrexitového Londýna se těším úplně maximálně a jen doufám, že naváže na kvality svého předchůdce.

 

Watch Dogs Legion vypadá naprosto famózně

Štítky

Zanechat komentář

Zypoman
Czech Republic

Z mých mnoha přezdívek zůstala jediná. Jsem Zypo a již tři roky mám to štěstí, že pracuju jako herní redaktor a recenzent. Miluju hry, knihy, komiksy a proto se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych měl své pocity ohledně věcí co mám rád sdílet. Ta myšlenka mi v hlavě duní jako tisíce kopyt, dusajících po volných pláních, jako stovky trpasličích kladiv tesajících do kamenů prastaré Morie. Nečekejte zde recenze, ale pouhé postřehy z herního světa a občas se můžete těšit i na mou vlastní básnickou či prozaickou tvorbu. Takže vítejte. Vítejte v mé jeskyni.

Rubriky