Blog

Knihy, seriály a hry! Start roku v Zypocave

on
20.1.2021

Rozhodl jsem se jednou za čas napsat krátký update článek, který vám trochu přiblíží, čemu se poslední dny a týdny věnuju. Jelikož mě začátek roku trefil celkem v dobrý  herní i čtecí formě, tak toho není úplně málo, čím se kromě tradičních pracovních věcí zabývám. Jaké knihy momentálně čtu? Co hraju? Či co zrovna píšu? Odpovědi dostanete v následujících řádcích.

 

Hrátky

Ještě se skokem vrátím k loňskému roku. Na jeho konci jsem místo milovaného i nenáviděného Cyberpunku hrál japonské RPG Dragon Quest s číslovkou 11. Byl to pro mě jako pro nováčka intenzivní zážitek a užil jsem si každou minutu. Recenze ale vyšla v předchozích dnech a přečíst si ji můžete klasicky na games.cz

U her ještě chvíli zůstanu. Hrál jsem v poslední době opravdu dost a raketu času jsem strávil u Cyberpunku. Stále nemám dohráno, a tak trochu čekám na další opravnej patch. I na Playstationu 5 je halda chyb, a hlavně mi hra neuvěřitelně často padá. Nebýt SSD disku a rychlých načítacích dob, tak bych se hrou od CD Projektu sekl o dost dřív. Nicméně příběhově je hra naprosto fenomenální a strašně mě baví a těch desítek hodin strávených v rozbitém světě nelituju, jen finále bych si chtěl užít v té nejlepší možné kondici.

 

Oxygen not included je silně zábavná a ještě silněji návyková hra!

 

Naštěstí je stále co hrát. Namotal jsem se na survival hříčku Oxygen Not Included od autorů Don´t Starve. A je to fakt neuvěřitelně komplexní pecka, ve který se spíše topím, než abych zatím dokázal vytvořit nějakou plně funkční kolonii. S každým dalším pokusem jsem ale moudřejší a brzo se mi snad podaří prokousat se o kus dál.

I Oxygen šel ale stranou, protože se řítí další dobrodružství nájemného zabijáka s čárovým kódem na jeho týle. Jako přípravu před zakončením trilogie jsem si projel díl druhý a musím uznat, že málokterá AAA hra má tak zábavný a rozmanitý gameplay. Třetí díl už na mě čeká a nejspíš ho hraji právě teď, když čtete tato slova. Hitman kupodivu nabízí i spletitý příběh plný zrad a zvratů a jeho rozuzlení je pro mě velkým tahákem.

 

Seriálové orgie

Stranou nezůstaly ani knihy, komiksy a seriály. Ze seriálů jsem sjel originální Netflixovku Alice in Borderlands a musím říct, že jsem se celou dobu dost bavil. Námět není kdovíjak originální, ale battleroyale je populární nejen ve hrách ale i v kinematografii. Alice se toho nebojí a jedná se o drsnou podívanou, kde si člověk nemůže být ničím jistý. Zakončení trochu napovídá o přípravě druhé série a já jsem tedy ve velkém očekávání.

 

Pro milovníky Karate Kida je tu seriál Cobra Kai

 

Třetí série Cobra Kai mě pohladila po duši. Miluju původního Karate Kida a seriál volně navazující na tenhle film se stal mou okamžitou guilty pleasure. Třetí série postarších karaťáků vedoucích mladé talentované děti stále neztrácí na svém kouzlu a nabízí vtipnou, ale i poučnou a napínavou podívanou. I díky kratší stopáži má seriál neuvěřitelné tempo a další série musí přijít co nejdřív.

 

Knihy a komiksy

Z knih mám momentálně rozečtené Prokleté Domovy od Bena Aaronovitche. Další detektivní případ Petera Granta je prozatím plný architektury, což mi zase tolik nesedí. Jsem zatím přibližně v polovině knihy a tenhle „Harry Potter pro dospělé“ se snad začíná opět rozjíždět. Pro mě jako platonického milovníka Anglie je to krásný výlet do kouzelných ulic Londýna, a i přes pomalejší rozjezd jsem ve velkém očekávání kam se příběh dál bude ubírat. Rozhodně na mě čekají i další knihy. Hlavně se chystám na Endymion a Vzestup Endymionu.

Komiksově jsem opět propadl Mýtům. Poslední dva díly se objevily pod vánočním stromečkem a zhltl jsem je takřka instantně. Pohádkové bytosti čelili doposud nejtěžšímu nepříteli a mladá vlčata velkého zlého vlka ukázala, co v sobě skrývají. Mýty jsou skvělým komiksem a každým dílem mě o tom přesvědčují více a více, jen ten návrat k nim je vždy pro mě složitější, když čekám na nové díly a ty staré pomalu zapomínám.

 

Starty a cíle

Snažím se nezahálet ani kreativně a když vše dobře dopadne, tak by se mé články mohly zanedlouho objevit i v dalším médiu. Nechci ale úplně předbíhat, protože vše je teprve ve fázi jednání a jistého není zhola nic.

 

Mýty jsou jedním z těch nejlepších komiksů vůbec!

 

Co ale jistého je, je fakt, že právě píšu povídku, která by se za určitých okolností mohla objevit i v jedné povídkové sbírce. I to záleží na spoustě okolností, ale myslím si, že šanci mám, když bude povídka zajímavá a kvalitní. To ukáže až čas. Kdyby to náhodou nedopadlo, tak se určitě časem objeví tady na Zypocave!

A to by bylo z dnešního update vše! Uvidíme, s čím dorazím příště, ale chtěl bych se opět vrhnout na články Versus. V hlavě mám ale i jeden článek sportovně knižní, protože před koncem roku jsem dočetl zajímavou knihu o fotbalovém kouči Jindřichu Trpišovském a myslím si, že by stálo za to se u něj chvíli zastavit.

Štítky

Zanechat komentář

Zypoman
Czech Republic

Z mých mnoha přezdívek zůstala jediná. Jsem Zypo a již tři roky mám to štěstí, že pracuju jako herní redaktor a recenzent. Miluju hry, knihy, komiksy a proto se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych měl své pocity ohledně věcí co mám rád sdílet. Ta myšlenka mi v hlavě duní jako tisíce kopyt, dusajících po volných pláních, jako stovky trpasličích kladiv tesajících do kamenů prastaré Morie. Nečekejte zde recenze, ale pouhé postřehy z herního světa a občas se můžete těšit i na mou vlastní básnickou či prozaickou tvorbu. Takže vítejte. Vítejte v mé jeskyni.

Rubriky