Blog

Něco končí, něco začíná

on
16.1.2019

Jsou to přesně tři roky, co jsem nastoupil jako totální zelenáč do redakce herního pořadu Re-Play. Nyní, po třech skvělých ročnících, je na čase dát této éře sbohem a vrhnout se v plné síle na další cestu. Která, doufám, nabídne další skvostné a zapamatováníhodné okamžiky. Na Re-Play a lidi okolo něj budu vždy vzpomínat jenom v dobrém, protože mi dali šanci ukázat se, i když jsem měl takřka nulové zkušenosti a můj psaný projev potřeboval pořádně otesat.

Vše to začalo, když jsem na podzim roku 2014 nevěděl co se svým životem. Hodně jsem pil, potácel se životem bez cíle a touhy. Můj život v tu chvíli nestál za zlámanou grešli. Nicméně mě trkla akce kurzů tvůrčího psaní zaměřená na herní tématiku, kterou vedla Alžběta Trojanová. Tak jsem to prostě zkusil. Hned mě celý proces chytl a nechtěl pustit. Po skončení kurzů jsem chvíli sbíral odvahu. Nakonec jsem se Bětky zeptal, jestli by neměla v Re-Play týmu pro mě místo.

Kladnou odpověď jsem dostal přesně na Vánoce. Chápete to? Na Vánoce! Nejlepší štědrovečerní překvapení, který jsem kdy zažil. Velmi brzy jsem však zjistil, že psaní na kurzech a v ostrém provozu, je naprosto rozdílný druh umění. Stále nemohu pochopit, jak jsem první rok přežil a vydržel v týmu. Po každém článku jsem byl totálně vyčerpaný a jejich kvalita byla katastrofální. Měl jsem obavy. Každý den jsem očekával zprávu od Bětky, že to takhle dál nejde, ať si sbalím svých pět švestek a jdu zas o dům dál.

Dodnes žádná taková zpráva nepřišla a já se stal pevnou součástí skvělého a talentovaného týmu. Jedna cílevědomá osobnost vedle druhý. Už jen to, že jsem byl v jejich společnosti, mě motivovalo k plnění mých snů. A tak jsem se ocitl na pódiu při předávání Cen hráčů roku 2015 a rapoval jsem pro herní smetánku svoji písničku Jeden svět nestačí. Ohromný zážitek, ohromná podpora celého týmu a jeden ze dní, na které nikdy nezapomenu.

Tímhle herním rybníčkem jsem se potácel tři roky a můj život nabral neskutečné obrátky. Neříkám, že bylo vše růžové. Moc lidí netuší, že třeba veškerá moje dovolená za poslední léta padla výhradně na recenzování her a psaní článků. To si ale nestěžuji nad životními strastmi, je to jen a pouze moje volba a udělal bych to s čistým svědomím znovu.

Když se mě Bětka ptala, jestli bych s ní a pár dalšími nechtěl začít nový projekt na televizi Seznam, neváhal jsem. Opravdu si vážím obrovské šance, kterou mi dala. Že nade mnou nezlomila hůl při mém hrůzostrašném startu. Přijde mi zcela přirozené pokračovat po boku staré party a opravdu se těším, až vám předvedeme nový pořad New Game+.

Re-Play však nekončí. Bude se opírat o zkušeného šéfredaktora a zajímavě složenou moderátorskou trojici. Upřímně, je mi trochu smutno z toho, že do týmu nastupuje jeden z mých nejbližších přátel zrovna v době, kdy odcházím, ale i takové věci se občas stávají. Věřím Re-Play týmu. Věřím v jejich schopnost poprat se s novou situací. Přeji Bullsovi hodně úspěchů, protože tvůj progres za poslední roky je neuvěřitelný a fantastický. Navíc jsi vousáč a brácha!

Děkuju pořadu Re-Play za neskutečný roky, díky kterým jsem našel sám sebe. Přeji vám hodně štěstí, protože obě skupiny teď stojí na startu něčeho nového a já se na to zatraceně těším.

Štítky

Zanechat komentář

Zypoman
Czech Republic

Z mých mnoha přezdívek zůstala jediná. Jsem Zypo a již tři roky mám to štěstí, že pracuju jako herní redaktor a recenzent. Miluju hry, knihy, komiksy a proto se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych měl své pocity ohledně věcí co mám rád sdílet. Ta myšlenka mi v hlavě duní jako tisíce kopyt, dusajících po volných pláních, jako stovky trpasličích kladiv tesajících do kamenů prastaré Morie. Nečekejte zde recenze, ale pouhé postřehy z herního světa a občas se můžete těšit i na mou vlastní básnickou či prozaickou tvorbu. Takže vítejte. Vítejte v mé jeskyni.

Rubriky