Blog

Vítejte v Zypocave

on
30.12.2018

Dlouho jsem přemýšlel, o čem by vlastně měl být můj první blogový příspěvek. Jestli o tom, jak jsem se ke psaní dostal, jak probíhaly mé první měsíce herního redaktora, nebo jestli se nevytasit s nějakou zajímavou či vtipnou historkou z herního prostředí. Vše se v jeskyni určitě objeví a pár věcí určitě nakousnu již teď, ale první příspěvek bude především o mně a mé motivaci.

Ke psaní jsem tíhl už na základní škole, kdy jsem si pohrával s myšlenkou založit školní časopis, leč jsem byl malý, neposedný hoch a do všech svých nápadů jsem rozhodně nevkládal tolik elánu a času, který by byl potřeba, abych tuto myšlenku dotáhl do konce. Nicméně už ve školním věku jsem začal psát povídky a básně. Především díky básním jsem se dostal k hudbě a rapu, kde mě psaní textů začalo ohromně naplňovat. Jisté životní období to pro mě byla jediná možnost, jak se vypsat ze svých pocitů. A když mě něco začne trápit dnes, tak se k tomu vracím stále.

Bohužel hudba jako taková se u nás dostala do stádia, kdy se neustále recyklují ty samá témata, a tak jsem se vrhl na rap čistě herní, jehož ukázky v mé jeskyni najdete taky. Ke psaní o hrách jsem se dostal poprvé na podzim roku 2014, kdy jsem začal z dlouhé chvíle navštěvovat kurzy tvůrčího psaní. Od ledna 2015 píšu pro herní pořad Re-Play a dodnes těžko potlačuji nadšení z toho, do jakého kreativního týmu se má maličkost dostala. Je to šíleně inspirující a mě samotného to nutí neustále hledat nové výzvy, které mě tlačí do věčně trvající práce na tom, abych byl lepší a lepší.

Nápad na blog se mi v hlavě rodí také už nějaký ten pátek, protože si o hrách rád povídám a rád polemizuji nad věcmi, které se do tradičních recenzí těžko vejdou. Takže jsem chtěl mít místečko, kde si budu moci s vámi užívat trochu teoretizování a spekulování. Místo, kde se budu moci rozplývat nebo rozčilovat, nad chováním hlavních protagonistů či antagonistů. Možná mi občas ujede i nějaký ten spoiler, jako důkaz toho, co zrovna budu chtít rozebírat. Tak se neděste.

Nechtěl bych se věnovat pouze hernímu obsahu. Jelikož hodně čtu, tak bych vám chtěl trochu přiblížit i tenhle svět plný zajímavých příběhů a fantazií. I to je jeden z mých velkých životních snů. Zkusit vytvořit fungující knižní svět, který ožije na stránkách a budu ho moci s vámi sdílet. Proto se zde můžete těšit i na mou vlastní psanou tvorbu. Může se jednat jak o prózu v jakékoliv podobě, tak i o mé básnické pokusy.

Takže se ženu vpřed s vidinou toho, že zde budu s vámi sdílet své postřehy, ale zároveň ukojím svůj hlad po kreativní tvorbě. Je mi ctí vás přivítat v Zypově jeskyni, kde prim hraje slovo, ke kterému chovám velkou úctu, protože na počátku bylo slovo.

Štítky

Zanechat komentář

Zypoman
Czech Republic

Z mých mnoha přezdívek zůstala jediná. Jsem Zypo a již tři roky mám to štěstí, že pracuju jako herní redaktor a recenzent. Miluju hry, knihy, komiksy a proto se mi v hlavě zrodila myšlenka, že bych měl své pocity ohledně věcí co mám rád sdílet. Ta myšlenka mi v hlavě duní jako tisíce kopyt, dusajících po volných pláních, jako stovky trpasličích kladiv tesajících do kamenů prastaré Morie. Nečekejte zde recenze, ale pouhé postřehy z herního světa a občas se můžete těšit i na mou vlastní básnickou či prozaickou tvorbu. Takže vítejte. Vítejte v mé jeskyni.

Rubriky